Geçmişimiz

1977 tarihindeki kuruluşumuzdan beri, Türkiye’de tek distribütör olarak Almanya’dan Gold Shimidt AG şirketinin kimyasal ürünlerinin, ABD 3M, Güney Kore Hyundai ve Tayvan Tatung firmalarının fax cihazlarının, CTV monitörlerinin, araba alarmlarının, hafıza kartlarının, CD romlarının, ayrıca Uzak Doğudaki bazı farklı üretici firmaların bilgisayar parçalarının dağıtımını yapmaktadır.


Diğer taraftan, ABD, Mısır, Tayland, Pakistan ve İtalya gibi ülkelerden orta ve uzun taneli çeşitlerden oluşan pirinç çeşitleri, Kazakistan ve Rusya’dan bisküvi, ekmek ve makarnalık buğday ithal etmektedir.

stone picture

Biz neden en iyiyiz

Bu ürünlerin millileştirilmesinden sonra grubumuzdaki ilgili şirketler ürünlerin işlenmesi, ambalajlanması, dağıtım ve satışını yapmaktadırlar.



Bununla ilgili olarak, Güney Amerika ülkelerinde çiçek yağı, şeker ve yine pirinç (kabuklu, kargo, beyaz pirinç) gibi yeni ürünlerin dağıtımı ile alım-satım (ticaret) alanını genişletmeyi planladık ve uygulamaya başladık.

Ne yapmaktayız

Rafine edilmiş çiçek yağı ve fındık ihracatı yapmaktayız ve Türkiye’nin temel ihraç tarım ürünlerinden biri olan fındığı Çin ve Güney Amerika gibi ülkelere ihraç etme fırsatları araştırmaktayız.


Yukarıdaki bahsi geçen ürünleri kolaylıkla ve yeterlilikle pazarlayan tecrübeli ve dinamik satış personelimizin satış potansiyeli sayesinde şimdi yurt içi pazarının %4,1’lik payını elimizde bulundurmaktayız.


Grup şirketlerimizin üretim için ayırdıkları yatırım ve kuruluş sermayesi 26.500.000 US$’dır. Şirketimizin cirosu yaklaşık 3.100.000 US$’dır ve tüm grubumuzun ki ise 135.000.000 US$’ı aşmaktadır.


Satın alma işlemlerimizde, ürünün çeşidine göre peşin akreditif, 90-180 günlük vadeli akreditif açabilir veya vesaik karşılığı ödeme, mal karşılığı ödeme yapabiliriz.


Sipariş miktarlarımız malın fiyatına, Türkiye’ye yakınlığına göre yükleme başına 100 ton ile 10.000ton arasında değişmektedir.

Kurallarımız

  • 1. Dürüstlük - Müşterilerimizle olan bütün ilişkilerimizde dürüst ve içten olmak.

  • 2. Dakiklik - İstedikleri ürün ve hizmetleri zamanında eksiksiz ve hatasız olarak sunmak.

  • 3. Saygı - Çalışanların haklarına saygı göstermek ve onlara uygun koşullarda çalışma alanı sağlamak


Dış Bağlantılar

FDA

Oryza



Buradasınız: Anasayfa > Hakkımızda

twitter kuşu

© 2015 MEK DIŞ TİCARET | TASARIM: NIKEL